Vokiečių bendrija „Edelweiss-Wolfskinder“
Ilgą laiką sovietų okupuotoje Lietuvoje gyvenę „vilko vaikai“ negalėjo viešai dalytis savo prisiminimais. Saugumo sumetimais vokiškumas buvo maskuojamas, vėliau nutildytas. Kitaip tariant, savosios tapatybės atsisakymas buvo destruktyvi, bet vienintelė išlikimo sąlyga, kuri lėmė nepilnavertiškumo jausmą: pavardės sulietuvintos, metai suklastoti, brolis ir sesuo galėjo gyventi vienas nuo kito vos kelių kilometrų atstumu ir to nežinoti.
1990 m. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, šiems žmonėms atsirado galimybė pradėti ieškoti savęs ir, galbūt, likusių artimųjų.
1991 m. Lietuvoje gyvenantys vokiečių kilmės vaikai susitelkė į bendriją „Edelweiss“. 1991 m. rugsėjo 14 d. Klaipėdoje įvyko pirmasis susirinkimas. 1991 m. bendrijoje buvo įregistruoti 58 „vilko vaiko“ dalią patyrę Rytų Prūsijos vaikai. Per šį susirinkimą buvo parengtos trys rezoliucijos ir pareiškimas, kas tokie yra iš Rytų Prūsijos į Lietuvą atkeliavę vaikai ir kodėl bendrija pavadinta „Edelweiss“. Po susirinkimo buvo kreiptasi į regioninę, krašto ir Vokietijos spaudą. Rašyti trumpi „vilko vaiko“ dalią patyrusio asmens atsiminimai, prašant padėti surasti artimuosius.
Bendrijos veikla plėtėsi. Atsiliepė vis daugiau asmenų iš įvairių Lietuvos vietų. Įkurti regioniniai bendrijos skyriai Kaune, Šiauliuose, Tauragėje, Marijampolėje, Jurbarke, Klaipėdoje, Vilniuje. Nemažai „vilko vaikų“ išvyko gyventi į Vokietiją. Jiems pavyko susigrąžinti tikrąjį vardą, pavardę, tikruosius gimimo metus, pilietybę.
1993 m. bendrija pavadinta „Edelweiss-Wolfskinder“.